Zaznacz stronę

Klimatyzacja może być niezastąpionym ratunkiem w upalne dni. Jego zastosowanie jest powszechne zarówno przez użytkowników indywidualnych, biznesowych , jak i przemysłowych. Dzięki komfortowi jaki niesie za sobą klimatyzacja głównie w upalne dni wielu właścicieli prywatnych domów i mieszkań decyduje się na jego instalację. Czy naprawdę warto zainstalować klimatyzator w domu? Postaramy się pomóc w decyzji na podstawie racjonalnych argumentów.

Dlaczego warto ?

Najważniejszą zaletą domowego klimatyzatora jest możliwość moderacji temperatury w pomieszczeniach. Utrzymanie temperatury na komfortowym poziomie jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania. Klimatyzacja to również zabezpieczenie twojego zdrowia w okresie upałów. Ekstremalnie wysokie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla osób borykających się z różnymi chorobami typu problemy z sercem czy układem oddechowym.  Nowoczesne jednostki klimatyzacyjne to urządzenia wyposażone w szereg czujników, które mają na celu wykryć nie tylko temperaturę, ale także wilgotność powietrza w pomieszczeniu czy poziom jego zanieczyszczenie. Druga twarz klimatyzacji to również funkcja grzania która idealnie sprawdza się w okresie przejściowym gdzie dogrzanie pomieszczenia wieczorową porą jest w pełni wystarczające.

Dzięki klimatyzacji mamy zapewniony stały dostęp do świeżego powietrza z zewnątrz. W okresie letnim kiedy wysokie temperatury to codzienność rzadko decydujemy się na otwarcie okien, dzięki nawiewowy świeżego powietrza nie stanowi to jednak problemu. Ważną funkcją klimatyzacji jest również normowanie wilgotności powietrza które ma znaczny wpływ na komfort funkcjonowania w pomieszczeniu. Bardziej rozbudowane jednostki posiadają również funkcję jonizacji powietrza, co gwarantuje nam świeższe i wolne od szkodliwych wirusów i mikroorganizmów.

 

R

Komfort cieplny

R

Świerze powietrze

R

Filtrowane czyste powietrze

R

Możliwość grzania

R

Możliwość grzania